
В останні роки з’явилися потужні інструменти, які створені на базі передових алгоритмів обробки природної мови, до яких відноситься той самий Chat GPT. Вони знайшли застосування у різних галузях, включаючи створення контенту. Ці чат-боти здатні генерувати текст, вести бесіди та навіть допомагати у створенні контенту для сайту, соціальних мереж, каналів месенджерів.
Попри потенціал, важливо розуміти, що подібні нейромережі не є альтернативою послуг копірайтерів щодо створення якісного контенту. Особливо це стосується технічних тем.
Що не так з Chat GPT та подібними чат-ботами?
Справді, розробники Chat GPT зробили значні кроки у генерації зв’язного та змістовного тексту. Здатність чат-бота аналізувати величезні обсяги текстових даних та на їх основі видавати готовий, схожий на написаний людиною текстовий контент, справді вражає. Однак Chat GPT має фундаментальне обмеження: нейромережа бере інформацію зі статей, опублікованих в інтернеті, і лише до 2021 року. Тому згенерований текст може містити упереджену, неточну або неповну інформацію. Нерідкі випадки, коли чат-бот створює контент, що вводить в оману, особливо це помітно у випадку технічних напрямків.
У чому складнощі підготовки тексту на технічні теми?
Технічний контент вимагає глибокого розуміння галузі, точної термінології та чітких пояснень. Чат-бот може генерувати тексти, який тільки на перший погляд здається вірогідним, але він позбавлений контекстуального розуміння та практичного досвіду, властивого контенту, створеного професійним копірайтером.
Технічний копірайтинг часто включає пояснення складних технічних моментів простою мовою, яке можливе лише за повного занурення в тему та наявність глибоких знань. Окрім цього, отриманий текст має бути адаптований під конкретну аудиторію. Ці тонкі аспекти чат-бот неспроможний зрозуміти, оскільки він покладається на статистичні закономірності, а не на справжнє розуміння суті.
Написання статей для блогу чи постів у соціальних мережах на технічну тему часто потребує творчості, критичного мислення та здатності передбачати реакцію читача. Чат-бот, попри свою складність, обмежений заздалегідь певними алгоритмами та закономірностями. Він не здатний вигадати новаторську ідею, адаптуватися до несподіваних ситуацій або зрозуміти унікальні вимоги конкретного проєкту. Якщо за підготовку тексту береться професійний копірайтер, він пише на основі знань, досвіду та інтуїції, які точно відповідає поставленим цілям.
Як Chat GPT може допомогти у створенні контенту?
Звичайно, технологія написання текстів за допомогою нейромереж тільки починає активно розвиватися, але в нинішній ситуації подібні до Chat GPT чат-боти ще не можуть замінити копірайтерів.
Однак вони знадобляться для вирішення наступних завдань:
- Генерація ідей. Chat GPT допомагає на початковій стадії написання тексту, пропонуючи різні ідеї. Він може запропонувати приклади структурування контенту.
- Створення початкових чернеток. Чат-бот може запропонувати основні структурні елементи, ключові пункти та загальний контекст. Отриманий результат стане основою та пришвидшить роботу копірайтера.
- Відповіді на конкретні технічні питання. Chat GPT дає відповіді на конкретні технічні питання, ґрунтуючись на доступній інформації. Він може допомогти копірайтеру розібратися у складній технічній термінології.
Безумовно чат-бот може допомогти на початковому етапі створення контенту, але, щоб отримати дійсно якісний результат, як і раніше, важливо залучати копірайтерів, які володіють відповідними технічними знаннями, креативністю і критичним мисленням.
Звертайтеся, якщо вам потрібний якісний текстовий контент на технічну тему.