Переклад за допомогою Google-перекладач. Оригінал тут: https://seowriter.in.ua/ru/ssm-2/chem-zamenit-youtube-vk-video-ili-rutube/
Не встигли оговтатись після хвилі блокувань західних соціальних мереж, як уже нависає нова «загроза» – заборона Youtube. Можна нескінченно сперечатися, наскільки ця дія є виправданою чи ні, але проблема існує, і потрібно шукати шляхи її вирішення.
На просторах рунета працює як мінімум три альтернативи популярному ресурсу від Google, але залишається питання їх зручності.
У цьому матеріалі спробуємо розібратися, який з найперспективніших альтернатив ютубу — ВК відео та Rutube — найзручніше користуватися.
Огляд інтерфейсу ВК відео
Інтерфейс ВК відео та принцип роботи сервісу відрізняється від звичного ютубу. Зумовлено це тим, що він є частиною екосистеми холдингу. Усі відео прив’язуються до конкретної сторінки, де автор може публікувати не лише мультимедійний, а й текстовий контент, фотографії.
При першому вході вас зустрічає нескінченна стрічка рекомендацій, де представлені релевантні на думку алгоритму ролики. При цьому стрічка ділиться на кілька категорій: “Інтерв’ю та шоу”, “Туризм”, “Технології”, “Музика”, “Культура”, “Кулінарія”, “Фітнес”, “Научпоп”, “Транспорт”, “Мода та краса”.

Підбір контенту стрічки здійснюється на підставі ваших підписок на ті чи інші групи та сторінки. При перегляді одного із запропонованих роликів наступним буде той, що розміщується нижче у стрічці.
Зміна списку рекомендацій здійснюється лише при оновленні сторінки або після повернення з однієї з категорій лівого меню розділів. Кожен має свій набір категорій. Виняток становить лише «Підписки», де представлені відео з груп та сторінок, на які ви підписані.

Примітно, що, крім відеокліпів від блогерів, ВК відео надає доступ до величезної колекції фільмів усіх жанрів. Навіть є можливість перегляду кінокартин, які нещодавно вийшли у прокат у високій якості. Щоб переглянути новинку, досить просто ввести назву в рядку пошуку.
В цілому, десктопний інтерфейс ВК відео та сам сервіс є гідною заміною Youtube, а за рахунок інтеграції з групами перевершує його.
Огляд інтерфейсу Rutube
Після останнього оновлення Rutube змінився зовні та функціонально. Сервіс перетворився на якийсь симбіоз традиційного відеохостингу та онлайн-кінотеатру. Відвідувачу надається неймовірний обсяг відеоконтенту, аж до перегляду ТВ-каналів у прямому ефірі.

Якщо набридло дивитись відосики, можна послухати подкасти.

Оформлення каналів блогерів виконано за аналогією з YouTube, тому проблем із навігацією тут не викликає проблем. Однак загалом, якщо порівнювати рутуб із західним аналогом, його інтерфейс виглядає перевантаженим. У всій різноманітності контенту складно знайти цікавий канал, але й найголовніше – далеко не всі популярні ютуб-блогери поспішають створювати свої канали на Rutube.
Підсумки
Виходячи з функціональних можливостей, інтерфейсу та змісту контенту, складається таке враження, що обидва сервіси розраховані на різну аудиторію. ВК відео підійде для молодого покоління, яке шукає просту заміну звичним західним соціальним мережам. Для них тут передбачені всі можливості, починаючи від постів і закінчуючи відеороликами та сторісами.
Рутуб, який наголошує на телевізійний контент, фільми, офіційні новинні ресурси, буде доречним людям середньої та старшої вікової категорії. Підтвердженням цього є незначне зростання інтересу до цього сервісу порівняно з ВК, яке є незаперечним лідером.
